Региона

Спектакълът „Бомбето“ е победител в ХХVІI издание на Националния ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“

На 30 юни в Голямата зала на Доходното здание се проведе Церемония по награждаването на победителите в ХХVІI издание на Национален ученически театрален фестивал „Климент Михайлов“, организиран Общински детски център за култура и изкуство – Русе.

Тази година към фестивала имаше огромен интерес и бяха заявени участия на над 30 театрални трупи, както от Русе, така и от различни краища на България като например София, Варна, Банкя, Шумен, Велико Търново, Стара Загора, Горна Оряховица, Кнежа, Търговище, Каварна, Видин, Чирпан, Белене, Кърджали, Свиленград, Сливен, Враца и др.

Председател на професионалното жури беше актрисата Нона Йотова, а членове – театроведът Крум Гергицов и режисьорката Росица Миновска – Деведжиева. И тримата споделиха, че с всяка изминала година представяните спектакли стават все по-добри като драматургия, режисура и актьорско изпълнение, както и че НУТФ „Климент Михайлов“ се утвърждава като един от най-авторитетните фестивали в България.

Наградите на фестивала са:

  • Голяма награда – „БОМБЕТО“ по текстове на Йордан Радичков

Режисьор и сценограф: Венцислав Петков

Музикално оформление: Калина Дондукова

  • Специална награда на журито – Първа възрастова група – Детска театрална школа „Патиланци“ при Държавен куклен театър – Русе

“ПИТЪР ПАН“ от Джеймс Матю Бари, драматизация: Деница Дончева

Режисьор и сценограф: Деница Дончева

Специална награда на журито – Втора възрастова група

Актьорска школа „Театрална зона“, гр. Враца

„ИГРАЕМ ЧЕХОВ” по пиесата „Добрият доктор“ от Нийл Саймън

Режисьори и сценографи: Цветана Горкиева и Калин Костадинов

  • Специална награда за Камерен спектакъл – Студио „Театър“ при Общински детски център за култура и изкуство – Русе в съвместна продукция с НУИ „Проф. Веселин Стоянов“- Русе

„УРОКЪТ” от Йожен Йонеско

Режисьор и сценограф: Любомир Кънев

  • І-ва награда в Първа възрастова група – Театрално Студио „Маска“ при Общински Младежки Дом – Русе

“СРЕЩИ В ПРИКАЗКИТЕ” по идея и сценарий на Мина Маринова

Режисьор и сценограф: Мина Маринова

І-ва награда във Втора възрастова група

Театрално студио „Джан – джун” при СУ „Пейо Крачолов Яворов“

гр. Чирпан, обл. Стара Загора

„Чаршиятъ“ по разкази на Чудомир

Режисьор и сценография: Стоянка Търгова

  • II-ра награда в Първа възрастова група

Театрална група „Междузвездни таланти“ при НЧ „Св. Климент Охридски-1898“, гр. Стара Загора

“ОБЛОГ ЗА МОМА” от Панчо Панчев

Режисьор и сценограф: Стефан Борисов

  • II-ра награда във Втора възрастова група

Театрално студио „Смехурко“ при Център за изкуства, култура и образование „София“, филиал Банкя

„УКРОТЯВАНЕ НА ОПЪРНИЧАВАТА” по Уилям Шекспир

Режисьор и сценограф: Цвете Лазарова

  • III-та награда в Първа възрастова група

Детска театрална академия “Питър Пан” при Държавен куклен театър – гр. Варна

„МИСИЯ ЛЮБОВ“ от Евгения Василева и Боян Стоянов,

по приказката “Рике с перчема” от Шарл Перо

Режисьори: Евгения Василева и Боян Стоянов

Сценограф: Евгения Василева

III-та награда във Втора възрастова група

ТЕАТРАЛНА ШКОЛА при ОНЧ „НАПРЕДЪК-1864“, гр. Търговище

“ ЗА или ПРОТИВ“ по пиесата „12 разгневени мъже“

от Реджиналд Роуз

Режисьор и сценограф: Грета Неделчева

  • Поощрителни награди в Първа възрастова група

Детска театрална студия при НЧ „Съгласие- 1890“ , гр. Каварна, обл. Добрич

“СЪКРОВИЩЕТО НА СИЛВЕСТЪР” от Анжел Вагенщайн

Режисура: Димитрина Докова

Сценограф: Димитър Митев

Детска театрална студия към Държавен Куклен театър, Стара Загора

“Питър Пан“ от Джеймс Матю Бари

Режисьори: Кирил Антонов и Ивана Бобойчева

Сценографи: Кирил Антонов и Ивана Бобойчева

  • Поощрителни награди във Втора възрастова група

Арт група „Театрално забавление“ – АРТИЗ при „ТЕАТЪР И ЗАБАВА“ ЕООД, гр. Варна

„ТИЙН“ – Авторски спектакъл на младежите артисти от Арт група „Театрално забавление“ и техния театрален педагог Биляна Стоева

Режисьори и сценографи: Биляна Стоева и Станислав Кондов

Хореограф: Биляна Георгиева

Театрална трупа при ППМГ „Добри Чинтулов“, гр. Сливен

„ГЛИНА” от Виктория Бешлийска, сценарий: Ивайло Киров

Режисьор: Веселина Симеонова

Сценограф: Йоан Попов

Освен колективните, бяха раздадени и индивидуални награди за главна мъжка и женска роля, за поддържаща мъжка и женска роля, както и поощрителни награди в двете възрастови групи.

Организаторите благодарят на Лайънс клуб „Сексагинта Приста“ – Русе за това, че за осма поредна година осигуряват на Национален ученически театрален фестивал ”Климент Михайлов“ награден фонд от 1510 лв.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest