Региона

Програма на ЕВРОПЕЙСКА НОЩ НА МУЗЕИТЕ 18 МАЙ 2024

АНТИЧЕН ФОРУМЕН КОМПЛЕКС „АВГУСТА ТРАЯНА“

18 май /9:30 – 17:00/ и 19 май /10:00 – 13:00/ – Първи фестивал на Античността и Средновековието „От Августа Траяна до Боруй“. Възстановки на занаяти, бит, традиции и бойно снаряжение /по отделна програма/

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – СТАРА ЗАГОРА, 19:00 – 23:00

Малка изложбена зала

Изложба „За честта и славата на България”.  Изложбата представя 142 образци на български ордени, знаци, почетни звания и медали от 1878 до 1991 г. от фондовете на Регионален исторически музей „Стою Шишков“ – Смолян.

IV-то експозиционно ниво

19:30 –  Откриване на изложба „Накитите през хилядолетията“. Изложбата включва автентични накити от фондовете на РИМ-Стара Загора от праисторията до съвремието.

19:45 –  Връчване на свидетелства на дарителите на музея за 2023

20:00 – 22:00 – Детска работилничка за накити от мъниста

Антична улица

Игрови модули „Антична мозайка“ и „Антична архитектура“

Лапидариум

20:30 – Балет на Държавна опера – Стара Загора в „Европейска нощ на музеите“

АРХИТЕКТУРЕН КОМПЛЕКС „МУЗЕЙ НА РЕЛИГИИТЕ“, 19:00 – 23:00

19:30 – Концертна програма на Смесен хор „Родина“ и Дамски камерен  хор „Da capo“ при НЧ „Родина – 1860“

20:00 – 22:00 – Детско ателие по иконопис със Зорница Иванова и д-р Илиана Димова, преподаватели в Неделното училище при храм„Света Троица“

Изложба „Икони от Добруджа”. Изложени са творби, образци на възрожденската иконопис в периода XVIII-XIX в. от фондовете на Регионален исторически музей – Добрич.

КЪСНОАНТИЧНА МОЗАЙКА ОТ ЧАСТЕН РИМСКИ ДОМ, 19:00 – 23:00

19:00 – 23:00 – Отворена за посещение

МУЗЕЙ ,,ЛИТЕРАТУРНА СТАРА ЗАГОРА“

18:00 – Прожекция на документален филм за Мара Шопова и среща със създателите на филма.

КЪЩАТА МУЗЕЙ „ГЕО МИЛЕВ“

19.00 – Детско – юношеската студия за сценични изкуства „Allegra“ ще представят спектакъла „Стихове по Гео Милев“

20.30 – ЛУДИ ПИПИРУДИ – авторски хумористичен спектакъл. Римувани истории, които Павлина Йосева и Рада Цонева създават.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – СТАРА ЗАГОРА, 19:00 – 23:00

Голяма зала

Представителна експозиция „Българска живопис”, колекция от фонда на ХГ Стара Загора

Дигитални изложби „Старозагорските хали”, „Стара Загора в картини“ и „Българска графика”

Западна зала

Изложба „Мащерка” – съвременна живопис на АНТОН АНТОНОВ

Камерна зала

Представителна изложба „ТРЕВНЕНСКА ШКОЛА. ИНТЕРИОРЕН ДИЗАЙН, ДЪРВОРЕЗБА, ИКОНОПИС“ на Национална гимназия за приложни изкуства – Трявна.

Зала „Икони“

Представителна експозиция „ХРИСТИЯНСКО ИЗКУСТВО” – колекция от  фонда на ХГ – Стара Загора

19:30 – 21:00 – Творческо ателие за деца „ТАЙНАТА РИСУНКА” с музейните педагози и уредниците на ХГ-Стара Загора.

Голяма зала

19:15 – 19:30 – Концерт на дамски хор „DA CAPO” при читалище „Родина-1860“ Стара Загора.

19:35 – 19:50 – Изпълнения на детско-юношески народен хор „ЖАРАВА“ при читалище „Родина-1860“ Стара Загора.

20:00 – 20:30 – Музикалните таланти от вокална студия „УСМИВКИ”при читалище „Родина-1860“ Стара Загора.

20:30 – 21:30 – LITTLE PICTURES OF LIFE – авторски проект на композитора и пианистМилен Кукошаров с участието на Кристиян Чернев (виолончело).

21:30 – 22:30 – MOON RIVER – концерт в изпълнение на Борис Тасков и Трио „Арте плюс” Мануела Манолова (пиано), Кейко Танака (флейта) и Милена Иванова (цигулка).

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest