Отличиха млади журналисти в Стара Загора

При голям интерес премина четвъртото издание на Националния журналистически конкурс за ученици „Гео Милев“ в Стара Загора.

Той бе организиран от Община Стара Загора, Център за подкрепа за личностно развитие и къща музей „Гео Милев”.

В конкурса взеха  индивидуално участие 108 млади журналисти с 145 творби, пет издания на хартиен носител  и  осем издания в електронен вариант. Деца и младежи от 20 населени места в 16 области, млади журналисти от 13 клубни форми при центрове за личностно развитие и извънкласни форми занимаващи се с обучение по журналистика, училища и други институции се представиха със свои творби и издания.

Младите журналисти бяха разделени в две възрастови групи: до 7 клас и 8 -12 клас.

„Отново се затвърждава впечатлението за чудесно свършена работа от ръководителите и учителите по места, независимо дали това са клубове в извънучилищните институции или училища. Преподавателите не само са запознали децата и младежите с отделните жанрове, стилове, похвати и граматика, но са изградили и умения да откриват, мислят и представят вярно и с отношение информацията“, коментираха организаторите.

Всички наградени индивидуални и колективни участници ще получат грамоти, плакети и книги. Двадесет клуба и техните ръководители ще получат и грамота за активно и успешно участие в тазгодишното издание на конкурса.

Жури от журналисти в състав: Председател Милена Желева и членове Виктория Стоянова  и Радослава Рашева определи най-добрите в конкурса.

След задълбочено обсъждане и като се съобрази с критериите и статута на конкурса, журито реши да присъди награди и поощрения на следните участници и колективи:

Първа възрастова група  – 5 -7 клас

Информационни жанрове:

1 място: Недко Янев – 5клас, клуб „Журналист”, Частно средно училище „Мечтатели”, град  Варна

2 място: Александра Попова – 7 клас, ЦПЛР – ОДК, град Кърджали

3 място: Велислав Василев – 5 клас, клуб „Журналист”  , ЦПЛР – ОДК „ Атанас Стоянов”, град Шумен

Поощрителна награда: Александра Найденова – 6 клас, Радиоклуб „ Детски свят”, ЦПЛР – ОДК, град  Кърджали

Поощрителна награда: Яна Якимова – 7 клас, клуб „Журналист”, ЦПЛР – ОДК, град Каварна

Художествено – публицистични жанрове:

1 място: Ира Карабиберова -7 клас, СУ „Иван Вазов” , град Плевен

2 място: Деница Пенева – 7 клас, СУ „Емилиян Станев” , град  Велико Търново

3 място: Георги Петков 5 клас, клуб „Журналист”, ЦПЛР – ОДК град Каварна

Поощрителна награда: Елена Пенчева – 5 клас, ОУ „Алеко Константинов”, град Пловдив

Аналитични жанрове:

1 място: Анджелина  Димитрова- 6 клас, клуб „Журналист” –  СУ „Йордан Йовков”, град Кърджали

2 място: Йоана Джамбазова – 7 клас, ОУ „Алеко Константинов”, град Пловдив

3 място: Берин Али – 6 клас, СУ „Йордан Йовков”, град Кърджали

Поощрителна награда: Цветина Данчева – 7 клас, СУ „Иван Вазов”, град Плевен

Втора възрастова група –  8 – 12 клас

Информационни жанрове:

1 място: Деница Костова – 11 клас, ММЦ  „Касталия”, ЦПЛР – ОДК, град Варна

2 място: Дебора Дончева – 11 клас, клуб „Млад журналист” , ЦПЛР – Стара Загора

3 място: Ясемин Садък – 11 клас, клуб „Медийно студио”, ЦПЛР – ОДК, град Кърджали

Поощрителна награда: екип на вестник „НахОДКи”, ММЦ  „Касталия” ЦПЛР – ОДК , град Варна

Художествено – публицистични жанрове:

1 място: Радко Василев, 11 клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, град Карнобат

2 място: Ива Бурова – 8 клас, клуб „Клио”, ПГХТТ, град Пловдив

3 място: Александър  Димитров – 8 клас ПГКНМА „Професор Минко Балкански”, град Стара Загора

Поощрителна награда: Атанася Танева – 10 клас, ПГ  „Пейо Яворов”, град Петрич

Поощрителна награда: Касандра  Недялкова – 16 години, клуб „Книголюбие”,

НЧ „Дряновска пробуда –  2008”, град Дряново

Аналитични жанрове:

1 място: Даниел Петров – 9 клас, клуб „Слово”,  ЦПЛР – ЦУТНТ, град Разград

2 място: Венцислав Марков – 10 клас, Професионална гимназия по селско стопанство, град Нова Загора

3 място: Константин Николов – 11 клас, клуб „Млад журналист”,  ЦПЛР – Стара Загора

Поощрителна награда:

Мартина Пеева – 11 клас, клуб „Слово“  ЦПЛР – ЦУТНТ ,град Разград

Награда „Добрата Новина”:

Добромира Миткова, 18 г. ПГКМКС  , град Варна

Специална награда „ Най-добре представил се участник /екип/ от Стара Загора” : екипът на ПГКНМА „Професор Минко Балкански”, град Стара Загора

Специална награда на ЦПЛР – Стара Загора:

Цветомир Петков, 11 клас, клуб „Клио”, ПГХТТ, град Пловдив

Награда на Къща музей „Гео Милев”: Никол Иванова – 10 клас, Клуб ,,Журналист“ ЦПЛР – ОДК ,,Атанас Стоянов”, град Шумен

Вестници

Вестници на хартиен носител

1 място:  в-к „Ваз буки веди” – СУ „Иван Вазов”, град Плевен

2 място: в-к „нахОДКи” , ЦПЛР – ОДК, град Варна

3 място: в-к „ плюс Приятели”,  ЦПЛР – ОДК, град Кърджали

Поощрителна награда:  в – к „Инфо”, Частна профилирана гимназия по информатика и компютърни науки „Академик Благовест Сендов”, град Пловдив

Вестници в електронен вариант:

1 място: в -к „Хермес”, ТГ „Княз  Симеон Търновски”, град Стара Загора

2 място:  в – к „EG Times” ЕГ „Д-р Петър Берон”, град Кюстендил

3 място:  в -к „Първи светулки” , клуб „Художествено слово”, Първо основно училище „Христо Смирненски”, град Провадия

Поощрителна награда: в -к „ КАРАВЕЛОВчета”,  ОУ „Любен Каравелов”, град Бургас

Награждаването ще се проведе на 18 май, сряда, от  17: 30 часа в Къща музей „Гео Милев“.

Pin It on Pinterest