Наградените участници в Националния конкурс за унгарска и българска поезия

В Шумен завърши ХХVIII Национален конкурс за изпълнение на  унгарска и българска литература.

Жури с председател – проф. Пламен Марков и членове Деница Езекиева-Димова и Веселин Мезеклиев определи следните награди в раздел:

I. РЕЦИТАТОРСКИ КОНКУРС

Първа група – ученици до 11 години:

  1. Николай Димитров Попов
    2. Кристиян Красимиров Ламбов
    3. Елица Даниелова Каменова
    3. Ангела Георгиева Тодорова
    (две трети награди)

Втора група – ученици над 11 години:

  1. Дариан Стефанов Генков
    1. Божидар Димитров
    2. Калоян Георгиев Тодоров
    3. Франческа Андреева
    3. Алекс Алексиев
    3. Явор Дарелов
    3. Веселина Скопчанова
    3. Мария Кацарова
    (две първи награди, две втори награди, четири трети награди)

Трета група – непрофесионалисти:

  1. Екатерина Попова
    2. Аксу Йълмаз Осман
    3. Йоанна Росенова Димитрова

Четвърта група – студенти от ВУЗ по изкуствата:

  1. Любослава Маринова
    2. Георги Алексиев
    3. Жулиета Василева

Пета група – артисти-професионалисти:

  1. Не се присъжда
    2. Не се присъжда
    3. Катрин Лалова

II. ДИГИТАЛНА ПОЕЗИЯ С НОВАТЕЛ

  1. Борислав Вълов – линк към видеото
    2. Антон Жеков – линк към видеото
    3. Деян Еничеров – линк към видеото

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

Специалната награда на фирма “Алкомет” – поделена:

Петя Петрова от Втора група
Елица Горанова от Втора група
Магдалена Кирилова от Втора група
Александър Дамянов от Втора група

Награда на фирма Контракс

Сияна Пешева от Трета група
Ива Григорова от Трета група

Награда на посланика на Унгария – предметна

Мая Милкова от Първа група

Награда на Институт Лист – Унгарски културен институт – една седмица в Унгария

Жулиета Василева от Четвърта група

Специална награда “Иван Поповски”

Йордан Кожухаров от Трета група

Специална награда на ШУ “Еп. К. Преславски”

Константина Радева от Втора група

Награда на Община Дебрецен и Театър “Чоконаи” (Дебрецен) – посещение в гр. Дебрецен, Унгария

Борислав Вълов от Четвърта група

Награда на гилдията на актьорите към Съюза на артистите в България

Радослав Арнаудов от Пета група

Голямата награда “Владимир Трандафилов” от Министерството на културата – за изключително художествено изпълнение

Радослав Арнаудов от Пета група

Конкурсът се организира от Институт Лист – Унгарски културен институт при Посолството на Унгария в София и Община Шумен, под патронажа на министъра на културата на Република България и с подкрепата на: Министерство на културата на Република България, Община Дебрецен, Шуменски университет „Еп. Константин Преславски“, Съюз на артистите в България, фирмите ДЗУ, Контракс, Алкомет и Новател, семейство Поповски и къщата музей „Лайош Кошут“.

Pin It on Pinterest