Културен афиш в Добрич

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ

КУЛТУРЕН АФИШ

за периода 14 юни – 20 юни 2021 г.

14 юни, 09.00 ч. – 10.00 ч.

15 юни, 09.00 ч. – 10.00 ч., 11.30 ч. – 12.30 ч.

16 юни, 11.30 ч. – 12.30 ч.

17 юни, 09.00 ч. – 10.00 ч.

Място: Художествена галерия – Добрич

Лятна работилница за въображение

Организатор: Художествена галерия – Добрич, СУ „П. Р. Славейков“

14 юни – 18 юни, 09.00 ч. – 17.00 ч.

Място: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

Летен детски център за игри и забавления „Млад възрожденец“

Организатор: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

14 юни, 11.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Концертна зала

Постановка „Храбрият оловен войник“ на Театрален състав „Веселушко“ при СУ „Св. св. Кирил и Методий“

16.00 ч.

Място: ЖК. „Балик“, в сграда до бл.40

Неформално обучение „Наркотични зависимости”

Организатор: Младежки център – Добрич,  СУ „Св. св. Кирил и Методий“

14 юни, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Спектакъл „Вражалец“  на Ст. Л. Костов

Постановка Георги Стоилов

Участват:  Любо Нейков, Албена Павлова, Станимир Гъмов, Невена Бозукова, Петьо Петков – Шайбата

Организатор: ЧИА

14 юни, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“, Камерна зала

Спектакъл „За снахите и свекървите“ на Драматичен театър „Йордан Йовков“

Драматизация Красимир Демиров

Режисьор Красимир Демиров

Сценография Димитър Митев

Участват: Любов Николова, Татяна Христова, Филип Янев, Стефан Сърчаджиев, Валентин Андреев – Рафе, Велизара Петкова, Красимир Демиров, Васил Василев

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

14 юни – 18 юни, по предварителна заявка
Място: Регионален исторически музей – Добрич
Лято в музея 2021 – Занимания с деца с цел опознаване на културното наследство на родния край
Организатор: Регионален исторически музей – Добрич

15, 16 и 17 юни, 10.00 ч. – 12.00 ч.
Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Интерактивна зала
Летен детски клуб „Играй и учи” за пълноценно и забавно прекарване на свободното време на децата
Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

15 юни, 18.00 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Юбилеен концерт „120 години бъдеще за песента“ на Хор „Добруджански звуци“

Диригент Елвира Пастърмаджиева

Солисти: Галина Великова, Атанас Атанасов, Паско Ташев, Радослав Радев, Мартин Кръстев

На рояла Радостина Гроздева-Кръстева

Организатор: Община град Добрич

15 юни, 19.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Концертна зала

Концерт II на изпълнители от  Студио за поп-рок певци „Сарандев“ при Младежки център – Добрич

13.00 ч.

Място: СУ „Св. св. Кирил и Методий“

Неформално обучение „Финансова грамотност”

Организатор: Младежки център – Добрич

15 юни, 20.00 ч.

Място: Летен театър – Добрич

Концерт „Старо имане“ на Ансамбъл „Пирин“

Организатор: ЧИА

16 юни, 18.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

„Майсторски клас – акордеон“ – гала програма с участието на Пламен Димитров – преподавател в Национално училище за фолклорни изкуства „Филип Кутев“ – Котел

Организатор: Народно читалище „Йордан Йовков – 1870 г.“

17 юни, 16.00 ч. – 18.00 ч.

Място: Художествена галерия – Добрич

Фотоизложба на Стефан Стефанов

Организатор: Художествена галерия – Добрич

17 юни, 19.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Концертна зала

Танцов спектакъл „България в танцова вселена“ на Балет ARNA Dance Team

Организатор: ДЗЗД „Бате и кака“

18 юни, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“, Камерна зала

Спектакъл „За снахите и свекървите“ на Драматичен театър „Йордан Йовков“

Драматизация Красимир Демиров

Режисьор Красимир Демиров

Сценография Димитър Митев

Участват: Любов Николова, Татяна Христова, Филип Янев, Стефан Сърчаджиев, Валентин Андреев – Рафе, Велизара Петкова, Красимир Демиров, Васил Василев

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

18 юни, 19.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Концертна зала

Спектакъл „Моят най-добър приятел“ на Драматичен театър – Търговище

Режисьор Владимир Петков

Участват: Красимир Ранков, Божидар Попчев, Ивана Стоянова, Грета Неделчева и Даниела Филипова

Организатор: Драматичен театър – Търговище

19 юни, 11.00 ч.

Място: Център за защита на природата и животните – Добрич

Куклен спектакъл „Глупавият вълк“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

По едноименната приказка на Елин Пелин

Драматизация и режисура  Румен Куртев

Сценография и кукли Елисавета Качулева

Музика Стоимен Стоянов

В ролите: Мира Демирева, Мила Боянова, Росен Радев

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

20 юни, 11.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен  спектакъл „Бременските музиканти“ по Братя Грим на Държавен куклен театър „Дора Габе“ – Добрич

Режисьор Леонард Капон

Музика Веселин Койчев

Худ. ателие Елисавета Качулева

Участват: Мила Боянова, Росен Радев и Валентин Иванов

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Програма на Кино „Икар“

понеделник 14 юни

14.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
16.00 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
18.00 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език
20.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО

вторник 15 юни

14.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
16.15 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език
18.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
20.00 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ

сряда 16 юни

14.00 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
16.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
18.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
20.15 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език

четвъртък 17 юни

14.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
16.00 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език
18.00 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
20.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО

петък 18 юни

14.00 часа ЛЯТНОТО ПРИКЛЮЧЕНИЕ НА ЛУКА озвучен на български език
15.45 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
17.45 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D
20.15 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D

събота 19 юни

11.00 часа ЛЯТНОТО ПРИКЛЮЧЕНИЕ НА ЛУКА озвучен на български език
12.45 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език
14.30 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D
17.00 часа ЛЯТНОТО ПРИКЛЮЧЕНИЕ НА ЛУКА озвучен на български език
18.45 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
20.45 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D

неделя 20 юни

11.00 часа ЗАЙЧЕТО ПИТЪР:ПО ШИРОКИЯ СВЯТ озвучен на български език
12.45 часа ЛЯТНОТО ПРИКЛЮЧЕНИЕ НА ЛУКА озвучен на български език
14.30 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D
17.00 часа ЛЯТНОТО ПРИКЛЮЧЕНИЕ НА ЛУКА озвучен на български език
18.45 часа ЗАКЛИНАНИЕТО 3:ДЕМОНИЧНИЯТ УБИЕЦ
20.45 часа БЪРЗИ И ЯРОСТНИ 9 3D

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

Pin It on Pinterest