Конкурс за рецитал „За да я има България“ 2021 г.

Дойде дългоочакваният момент, в който ще бъдат обявени отличените деца и младежи в конкурса за рецитал „За да я има България“. 

От Общинския младежки дом в Русе споделят своите впечатления, събрани по време на конкурса.

На първо място е огромната радост от труда от толкова различните интерпретации на известните на всички ни текстове, от старанието и смелостта участниците да се включат, както и знаковите места, които са подбрани, за да може всяко видео да е уникално само по себе си.

Зад всичко това личи и голямата любов и подкрепа на хората „зад кадър“ – родители и учители.

Общият брой участници за 2021 година е 345 и надхвърля всички досегашни издания, а след като се провеждаше онлайн в него лесно се включиха деца и младежи от други градове на страната ни.

Всичко това направи задачата на журито още по-трудна, включително и това да се слуша и гледа на запис, а не на живо, както е било досега.

Организаторите на конкурса вярват, че всеки е представил себе си по най-добрия начин, именно за това и всички ще получат грамота за участие от 17-ото издание на конкурса. 

Наред с прекрасните качества, които представиха участниците, има и такива, които няма да бъдат отличени. Причините са  неправилно подбрано стихотворение – например любовна лирика; ненаучено стихотворение, което се чете, твърде патетично или пък лишено от емоция и т. н. 

Това е само кратка обратна връзка, а целта е подобни грешки да бъдат отстранени в следващото издание.

Ето и списъка с отличените участници за 2021 година в рецитала „За да я има България“:

Направление: Възрожденска поезия

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

Възрожденска поезия

Поощрение

– Стилиян Стефчев, с. Ценово

– Аяна Стоянова, гр. Русе

– Петя Димитрова, гр. Русе

– Радост Колева, гр. Русе

– Мартин Петков, гр. Русе

– Емануил Цанов, гр. Русе

– Богдан Василев, гр. Русе

– Николета Стоянова, гр. Мартен

– Десислав Гергушки, гр. Русе

– Кристиян Кунев, гр. Русе

– Георги Георгиев, с. Семерджиево

Първо място

– Антон Ангеловски, гр. Русе

– Елия Цанкова, гр. Русе

– Валери Филев, гр. Русе

Второ място

– Борис Дрилски, гр. Русе

– Юлиян Маринов, гр. Русе

– Мартин Сърмов, гр. Шумен

Трето място

– Самуил Костов, гр. Русе

– Надежда Коева, гр. Русе

– Ема Славова, гр. Русе

Втора възрастова група /от 5 до 8 клас/

Възрожденска поезия

Поощрение

– Тодор Велев, гр. Русе

– Паола Келерджиева, гр. Русе

– Ивона Йорданова, гр. Смядово

– Георги Петров, гр. Русе

– Владислава Мирчева, с. Караманово

– Сема Фикрет, с. Семерджиево

– Десислав Асенов, с. Караманово

– Ния Иванова, гр. Русе

– Ивет Пенчева, гр. Русе

– Виктория Величкова, гр. Бяла

Първо място

– Доника Върбанова, гр. Русе

– Теодор Ангеловски, гр. Русе

– Симона Йосифова, гр. Шумен

Второ място

– Дарина Даскалова, гр. Русе

– Марчело Петров, гр. Русе

– Светослав Матев, гр. Русе

Трето място

– Иван Паришков, гр. Русе

– Галена Георгиева, гр. Мартен

– Лили Иванова, гр. Шумен

Трета възрастова група /от 9 до 12 клас/

Възрожденска поезия

Поощрение

Не се присъжда

Първо място

– Даниел Георгиев, гр. Русе

– Теодора Даскалова, гр. Русе

– Аничка Анчева, гр. Горна Оряховица

Второ място

– Ивайло Каменов, гр. Видин

– Бейшан Яфес, гр. Исперих

Трето място

– Глория Маркова, гр. Видин

Направление: Съвременна поезия

I-ва възрастова група, /от 1 до 4 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

Поощрение

– Ангел Желев, гр.Шумен

– Рая Дочева, гр. Шумен

– Калина Петкова, гр. Русе

– Доминик Николов, гр. Русе

– Рени Петкова, гр. Русе

– Александра Петкова, гр. Русе

– Йоана Ганкова, гр. Бургас

– Борис Пишманов, гр. Бургас

– Дария Ганева, гр. Русе

– Кристина Белчева, гр. Бургас

– Елица Крумова, гр. Мартен

– Ема Токаджиева, гр. Русе

Първо място

– Андрей-Анатоли Манов, гр. Русе 

– Радина Цонева, гр. Мартен

– Симона Колева, гр. Силистра

Второ място

– Мартин Гецов, гр. Русе

– Гювен Поси, гр.Тутракан

– Джейн Танжу, гр. Русе

Трето място

– Христо Костов, гр. Русе

– Светлозар Стоянов, гр. Русе

– Мария Дякова, гр. Русе

II-ра възрастова група, /от 5 до 8 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

Поощрение

– Александра Николова, гр. Русе

– Иван Иванов, гр. Мартен

– Николай Йорданов, гр. Мартен

– Денислав Георгиев, Семерджиево

– Даяна Василева, гр. Шумен

– Ивон Енева, с. Рупките

– Божидара Жечева, гр. Шумен

– Искра Партинова, гр. Русе

Първо място

– Владислава Георгиева, гр.Шумен

– Рафаела Цамбази, гр. Русе

– Деница Георгиева, гр. Русе

Второ място

– Константина Радева, гр. Шумен

– Ивет Пенчева, гр.Русе

– Иван Иванов, гр.Русе

Трето място

– Теодор Радионов, гр.Русе

– Божидар Димитров, гр. Шумен

– Имдат Найденов, с. Семерджиево

III-та възрастова група, /от 9 до 12 клас/

Съвременна, следвъзрожденска поезия

Поощрение

– Деница Кънчева, гр. Русе

– Айча Камил, гр. Русе

– Симона Русанова, Русе

– Никол Некезова, гр. Русе

– Вероника Николова, гр. Мартен

Първо място

– Борис Милчев, гр. Русе

Второ място

– Алис Туна, гр. Русе

Трето място

– Ивета Иванова, гр. Брезник

Pin It on Pinterest