Региона

Изложбата The Best of FARA в Бургас – две десетилетия креативност и промените в рекламната индустрия, отпреди първия смартфон

За първи път в морския ни град ще се представи  Колекция с рекламни продукти, които проследяват пътя на рекламния сектор, в периода 2004-2024 година.

Експозицията има изследователска стойност и ще радва бургазлии и гости до края на месеца

Специална изложба на рекламна и продуктова фотография ще привлече вниманието на жителите и гостите на град Бургас от утре, 5 юни. Изложбата под надслов „The Best of FARA“ предлага селекция, която се показва за първи път. Изложбата включва най-високо оценените проекти в конкурсната програма на ФАРА, в периода 2004 – 2024. Могат да бъдат видени и 6-те Grand Prix, връчени за цялата 25-годишна история на Фестивала. Колекцията има изследователска стойност, защото освен най-доброто в рекламата, създадено в България, зрителят може да проследи как са се променяли темите, използването на медийните канали и комуникационната среда, като цяло. Нека не забравяме, че 2004 година е време далеч преди появата на първия смартфон… Тази изложба е първа по рода си и със историческа стойност. Експозицията проследява най-доброто, създадено в една от най-младите индустрии в България, появили се след края на социализма – рекламната.

Изложбата се организира от Българската асоциация на комуникационните агенции (БАКА) с подкрепата на Община Бургас и се провежда в рамките на най-големия и престижен форум на комуникационната индустрия в България – ФАРА. Тази година Фестивалът отбелязва своето двадесет и пето издание, от 5 до 7 юни, в Бургас. с конкурсна и лекционна програма в Международен конгресен център Бургас. Повече за програмата тук: https://www.fara.bg/programme.  

Експозицията ще бъде открита на 5 юни в 19:15 часа от Чавдар Кенаров – Основател и творчески директор на Noble Graphics, председател на БАКА и член на Борда на Art Directors Club of Europe, и ще може да бъде разгледана до 6 юли в пространството пред Културен дом-НХК на площад Тройката.

ФАРА 2025 събира отново заедно рекламната общност благодарение на силната подкрепа от Нова Броадкастинг Груп и Нетинфо.

Фестивалът се осъществява с партньорството на Община Бургас.  

За ФАРА
25-тото поредно издание на ФАРА е вече факт. Нека да се замислим, колко индустриални форуми или събития в България са проявили подобна устойчивост. Очевидно всички се нуждаем от ФАРА, а Фестивалът отдавна се е превърнал в символ на целия сектор. Обичана и очаквана, мразена или критикувана, ФАРА е огледало на нашата креативна общност. За този четвърт век, от „преглед на рекламата в България“, фестивалът се превърна в най-мащабния и значим форум на комуникационната индустрия.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest