Региона

Джаз под звездите на 1 август: Христо Вичев, Живко Петров и Alain Pérez y La Orquesta на сцената

От детски джаз и улични концерти до големи международни имена – програмата на 1 август предлага музика през целия ден и завършва с Jam Session след полунощ.

Джазът ще завладее града още от сутринта на 1 август с богата програма за деца и възрастни, концерти на открито, „Джаз точки“ по улиците, среща, посветена на Радой Ралин, и впечатляващи изпълнения на български и международни музиканти.

Сред големите акценти на вечерта са концертите на Христо Вичев и Живко Петров, Бойко Димитров квартет и носителя на Latin Grammy Ален Перес с неговия оркестър.

Програмата започва в 10:00 часа с „Децата в джаза“ на „Алея на джаза“ пред Музей „Никола Вапцаров“.

В 11:00 часа в Градския парк на сцена „Млади таланти“ ще се представи Вимбра, а между 13:00 и 14:00 часа посетителите ще могат да се включат в игри и забавления за малки и големи.

От 16:30 до 18:00 часа инициативата „Джаз точки“ ще превърне различни места в града в импровизирани музикални сцени. Изпълнения ще има в началото и края на ул. „Гоце Делчев“, по средата на ул. „Пирин“ и на ул. „Синчец“ в Старинния квартал.

Радой Ралин и джазът

В 18:00 часа в читалището започва „Срещи на чаша вино с…“, посветена на темата „Радой в джаза“.

Радой Ралин е кръстник на Джаз квартет „Фокус’65“, но отношенията му с джаза далеч не се изчерпват с това. За връзката между сатирика и музиката на свободата, както и за някои легендарни джаз провокации, ще разкаже неговият син Кин Стоянов.

Публиката ще чуе и музика от фонда на БНР, както и гласа на самия Радой Ралин.

Бойко Димитров квартет на Световната сцена

В 19:00 часа на Световната сцена в Градския парк ще се представи Бойко Димитров квартет.

Базираният в Дания международен състав, воден от саксофониста Бойко Димитров, събира музиканти с богата европейска кариера и сценичен опит.

Репертоарът им съчетава джаз стандарти и авторска музика с влияния от латино, фюжън, R&B, рок и блус.

Христо Вичев и Живко Петров – музикален диалог на Главната сцена

От 20:00 часа вниманието се насочва към Главната сцена на пл. „Никола Вапцаров“, където публиката ще види Христо Вичев и Живко Петров.

Американско-българският китарист Христо Вичев и пианистът Живко Петров ще представят проект, в който съвременният джаз, класическата музика, фолклорът и импровизацията се преплитат в емоционален музикален разговор.

Alain Pérez y La Orquesta носят ритъма на Куба

Един от големите международни акценти е концертът на Alain Pérez y La Orquesta.

Носителят на Latin Grammy Ален Перес е сред водещите представители на съвременната кубинска музика. Мултиинструменталист, певец, композитор и продуцент, той е работил с имена като Чик Кърия, Селия Крус и Пако де Лусия.

Заедно със своя оркестър Перес ще представи експлозивна комбинация от салса, сон, тимба, джаз и фламенко – музика, изпълнена с виртуозност, енергия и неудържим танцов ритъм.

Джазът продължава след полунощ

Денят ще завърши в 00:00 часа с Jam Session в Ginger Bar & Dinner.

Just Jazz Jam и музиканти от Главната сцена ще се съберат за финална музикална среща, в която импровизацията ще има последната дума.

Така програмата на 1 август обещава джаз от сутринта до след полунощ – по улиците, в парка и на голямата сцена.

Pin It on Pinterest