Благотворителен футболен мач между общините Ботевград и Етрополе

На 12 юни на изкуственото игрище в Ботевград, зад зала „Георги Христов” се проведе благотворителен турнир между Общините Ботевград и Етрополе.

В мача участие взеха председателите на общинските съвети в Ботевград и Етрополе д-р Илин Черняшки и Марин Маринов, общинските съветници и представители от двете общини.  Мероприятието бе с благотворителен характер, а събраната сума в размер на 965 лв. Сумата, която бе събрана е с цел подпомагане на нуждаещите си жители на община Ботевград, както и за каузата на общинската съветничка от Ботевград  Лили Димитрова – обновяване на детската площадка при църквата „Успение Пр. Св. Богородица”.

Програмата започна с изпълнение на мажоретен състав към НЧ „Христо Ботев 1884” с ръководител Иванка Христова. След това, в загрявката се включиха и малките футболисти от детско-юношеската школа на „Балкан 1929”.  След като загряха двата отбора бе даден старт на футболния спектакъл. Двубоят започна повече от прекрасно за етрополци, които откриха резултата още в 4-та минута. За кратко време представителите на община Етрополе осигуриха аванс от 3 гола. През първата част на играта етрополци  владееха играта на терена, към края на първото полувреме ботевградчани пропукаха защитата на Етрополе и голямата головата разлика бе стопена. На почивката Етрополе водеше на Ботевград с 5:3 в резултата.

На почивката гостите дошли на гледат мача се насладиха на атрактивното изпълнение на малките мажоретки и акробати от спортен клуб „Чирлидинг и акробатика” Ботевград. След подновяването на играта, емоциите продължиха с пълна пара. Отборът на община Етрополе отново започна ударно и след няколко попадения в сметката си изглеждаше, че крайният победител е почти сигурен. Тимът на община Ботевград се завърна в мача с много упоритост и труд, започна лека полека да скъсява разликата. Така се стигна до пълния обрат в мача, който стана факт в средата на полувремето при резултат 10:9 за ботевградчани. След оспорвани минути и мигове на креативност от двата съперника, малко преди края цифрите бяха равни – 13:13. Последните две минути от мача ботевградчани вкара два гола и мача завърши 15:13 в полза на община Ботевград.

За отбора на Етрополе с точни попадения се разписаха  Христо Стаменов (6 гола) и Христо Матев (2 попадения). Добро включване направи и Николай Иванов, отбелязвайки 2 попадение. По веднъж се разписаха Христо Василев, Ивайло Георгиев и Тодор Василев. След края на надпреварата, двата отбора дружно се събраха заедно, като демонстрираха приятелство и спортсменство един към друг и бяха пример за добрия тон в спорта, който трябва да се дава.

Отбор община Ботевград: 10.Васко Василев, 22. Любчо Василев, 80. Михаил Михайлов, 31. Борислав Витков, 86. Йонко Ненчев, 30. Йордан Арбов, 28. Николай Велков, 4. Ангел Ангелов, 84. Илин Черняшки, 1. Сашо Везенков, 7. Иван Гавалюгов, 81. Иван Редовски, 89. Николай Николов, 26. Тихомир Найденов, 31. Христо Железарски, 20. Иван Николов

Отбор община Етрополе: 1. Калоян Радков, 18. Христо Василев, 5. Ивайло Георгиев 4. Марин Маринов, 7.Тодор Василев, 9. Николай Иванов, 11. Христо Стаменов, 16. Христо Матев