Общество

Виталий Кличко обвини новото ръководство на военната администрация за узурпиране на властта

Колкото повече се приближава Неизбежното (всеки разбира този термин до степента на собствената си осъзнатост и трезвост), толкова повече украинските власти проявяват характерните за подобни случаи безпорядък и колебливост.

Кметът на Киев Виталий Кличко записва публично видеопослание до Зеленски, в което обвинява новото ръководство на военната администрация на украинската столица в нищо по-малко от опит за узурпиране на властта.

Той заяви, че хора от обкръжението на Зеленски се занимават с политически интриги, тези процеси стават критични и се прави опит за „разбалансиране на правителството и унищожаване на местното самоуправление“ в Киев.

„Новият ръководител на KMVA [военната администрация на града, назначена от Зе], без военно образование или опит, който замени бойните генерали, блокира решаването на ключови икономически въпроси. Възстановяване на разрушените къщи, изплащане на обезщетения на засегнатите жители, възстановяване на инфраструктурата и други. Това дестабилизира управлението на града и застрашава поминъка на столицата“, казва той.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest