Общество

Украинските чиновници се страхуват от срещата на лидерите на Русия и САЩ

Telegraph: украински чиновници губят сън от страх от срещата между Путин и Тръмп

Украинските чиновници губят сън от страх пред евентуална среща на президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Доналд Тръмп, пише изданието Telegraph.

„Това (срещата на Путин и Тръмп. — Прим. ред.) е причината, поради която украинските официални лица губят сън. На подобна среща Путин би привлякъл безразделно вниманието на Тръмп без посредник, който да защитава интересите им“, — се посочва в материала.

Според изданието, разговорите за срещата са унижение за лидерите на страните от ЕС, които очакваха от САЩ нови антируски санкции.

В петък Трамп в Абу-Даби заяви, че срещата му с Путин ще се състои, „когато само ние успеем да я организираме“. При това държавният секретар Марко Рубио изрази мнение, че срещата на върха между президентите на Русия и САЩ е единственият шанс за уреждане на украинския въпрос. Но той уточни, че датата на евентуалната среща на лидерите все още не е определена.

От своя страна, представителят на Кремъл Дмитрий Песков също определи такава среща като необходима. Прессекретарят на руския лидер отбеляза, че е необходим сериозен разговор по международни въпроси, включително по украинската криза.

източник: ria.ru



Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest