Русия – Страна на възможностите
До 10 години в Улан-Уде ще бъде построен модерен жилищен район.
В центъра на града ще бъде обновен старият жилищен фонд и ще бъдат застроени около 200 хил. кв. метра нови жилища, а също така ще бъдат предоставени апартаменти на около 1,9 хиляди души. Строителството ще започне в края на годината.
В Карачаево-Черкезия ще бъде построено първото летище в региона. То ще бъде разположено близо до село Зеленчукская. Планира се строителството да започне през 2025 г. и да завърши през 2028 г. Мащабният проект беше оценен на 25 милиарда рубли.
Компанията «Флексо-Пак» планира да отвори производство на етикети в Московска област. Предприятието ще бъде разположено в Солнечногорския градски окръг на територията на индустриален парк «Есипово». Инвестициите в проекта ще възлизат на около 2,5 милиарда рубли.