Общество

Международния иновационен форум на БРИКС „Облачен град“

На 27-29 август Москва беше домакин на Международния иновационен форум на БРИКС «Облачен град»

🏙 Основната тема на Форума беше развитието на технологиите за «умен» град. Ръководителите на най-големите компании и стартъпи представиха своите проекти за подобряване на градската среда.

🌏 На форума присъстваха участници от 30 държави, включително представители на Индия, Саудитска Арабия, Турция, Бразилия, Израел, Китай и други държави.

👨‍🔬 Сред спикерите и участниците са носителите на Нобелова награда професор по икономика Мухамед Юнус и съветник на генералния секретар на ООН Рае Квон Чунг, сръбският филмов режисьор Емир Кустурица, директор по информационни технологии на Истанбул Ерол Озгюнер, заместник-министърът на комуникациите и информационните технологии на Египет Халед Ел-Атар, заместник-кмет на Дакар по технологиите Дауд Гуйе и други.

💼 В рамките на Форума между руски и чуждестранни компании бяха подписани споразумения за повече от 347 милиона долара.

👨‍💻 Форумът «Облачен град» се провежда за първи път. Както планират организаторите, в бъдеще той трябва да се превърне в глобална платформа за обсъждане на цифровото развитие на мегаполисите и да улесни обмена на опит между градовете и държавите.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest