Медведев: Макрон „ще изчезне завинаги“ не по-късно от 14 май 2027 г.
Заместник-председателят на руския Съвет за сигурност Дмитрий Медведев заяви, че френският президент Еманюел Макрон „ще изчезне завинаги“ не по-късно от 14 май 2027 г.
Той публикува съответния пост на 6 март в социалната мрежа X (бивш Twitter) на английски език.
„Макрон заяви, че Русия сега и за много години напред се е превърнала в заплаха за Франция и Европа като цяло. Самият Макрон обаче не е голяма заплаха. Тя ще изчезне завинаги не по-късно от 14 май 2027 г. И няма да му липсва“, написа Медведев.
Президентският мандат на Еманюел Макрон изтича през 2027 г.
На 22 февруари Медведев посочи, че Макрон се придържа към метода на стратегическата несигурност. Според Медведев методът на стратегическата несигурност има за цел да обърка опонента с противоречиви изявления. Заместник-председателят отбеляза възможната полезност на подобен подход, но също така изтъкна риска от „заиграване“ и заблуждаване както на самия себе си, така и на своите избиратели.
източник: iz.ru