Общество

Мария Захарова: САЩ въвличат Европа в голяма война!

#Мнение на Мария Захарова

💬Вице-премиерът и главата на МВнР на Италия Антонио Таяни заяви: «Европа няма истинска външна политика, както и политика на отбрана. Ние винаги се намираме след американците <…>».

❓Нима те не разбират, че САЩ въвличат Европа в голяма война? С каква цел? Защото Вашингтон отдавна няма други ресурси за осигуряване на долара и поддържане на темповете на ръста на американската икономика, освен създаване на огнища на напрежението в света. Зелена банкнота с водни знаци е осигурена само с едно нещо – наличието на печатна преса и мастило.

‼️ На Европа й е нужно веднага да излезе от летаргичен сън и да припомни, че в края на краищата бенефициентът на двете предишни световни войни, развързани от западни страни, се оказваше тъкмо Съединените щати. Докато светът е лежал в руини, Вашингтон е създавал върху пепелището му Pax Americana.

Може би е време да не се прави същата грешка за трети път?

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest