Крими

Столичната полиция изяснява обстоятелствата, свързани с инцидент в София

По първоначални данни, тази сутрин, около 5.15 часа охранител в столичен бизнес център подал сигнал в полицията, че трима маскирани прескачат оградата на обекта, носейки някакъв багаж.

На място са изпратени полицейски екипи, които последвали тримата, опитали да се качат в автобус на масовия градски транспорт. 15-годишен е задържан на място, а двама, скочили от автобуса и побегнали пеша. При преследването са произведени предупредителни изстрели  в безопасна посока, но бегълците не спрели. При произведен още един изстрел е ранен един от тях – 18-годишен. Незабавно  е откаран в болница и по-късно е починал.
Междувременно е изяснено, че тази сутрин, малко след 2 часа, в р айона на столичен хотел трима непознати са нападнали две момичета, ударили едно от тях и след заплаха, им отнели раница с лични вещи и пари.
Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства около случаите продължава.

Интересно от мрежата

Pin It on Pinterest