България ще бъде домакин на срещата на висшето ръководство на TUI през септември
155 висши мениджъри на туристическия гигант ще се съберат в Златни пясъци, а Министерството на туризма вижда в това възможност за разширяване на партньорството и популяризирането на страната.
България ще бъде домакин на срещата на висшето ръководство на TUI Group, която ще се проведе от 24 до 26 септември в курорта Златни пясъци. Очаква се в страната да пристигнат 155 висши мениджъри от различните бизнес направления на една от най-големите интегрирани туристически компании в света.
Това стана ясно по време на онлайн среща между министъра на туризма д-р Илин Димитров, Томас Елербек – член на Изпълнителния комитет на TUI Group, директор „Корпоративни отношения“ и главен директор „Устойчиво развитие“, както и Винсент Сноуерт, ръководител „Международни отношения“ в германския туроператор.
По време на разговора са били обсъдени въздушната свързаност, възможностите за разширяване на туристическите програми към България, както и съвместни маркетингови инициативи.
„Стремежът ни е да поддържаме активно партньорство с TUI, основано на конкретен план. Домакинството на срещата е изключителна възможност лицата, които вземат решения за туристическите програми, въздушния капацитет, хотелските партньорства, инвестициите и маркетинга, да се запознаят непосредствено с потенциала на България“, заяви министър Димитров.
По думите му страната ни присъства в туристическото портфолио на TUI от десетилетия, като традиционно е предпочитана дестинация за летен морски туризъм.
„Има значителен потенциал за по-широк стратегически диалог и развитие на партньорството ни извън лятото“, допълни министърът на туризма.