Фалстарт за юношите на „Берое“ в Елитната група

Юношите младша възраст на „Берое“ записаха поражение от връстниците си от „Лудогорец“ с 0:1 в мач от първи кръг на Елитна юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на обновеното игрище с изкуствена настилка над стадион „Берое“. Единственото попадение в срещата вкара Олгай Кула 25-ата минута.

Играчите на Иван Гаджев започнаха сковано двубоя и позволиха на гостите от Разград да наложат натиск в първите минути. Още в 3-ата минута нападателят на Лудогорец Красимир Здравков бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му не намери рамката на вратата. Малко след това отново Здравков изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, но вратарят на Берое Михаил Михайлов улови.
Домакините отговориха с изстрел в гредата на Никола Грозданов в 12-ата минута и далечен шут на Светлин Симеонов, но в 25-ата минута Олгай Кула от отбора на гостите бе изведен на добра позиция и хладнокръвно преодоля вратаря Михайлов за 1:0.
Беройци опитаха да върнат гола още до почивката, но Александър Манолов и Светлин Симеонов се разминаха с попадение във вратата на Лудогорец.
Второто полувреме отново започна с превес на лудогорци и в 44-ата минута голмайсторът Кула пропусна за втори път да се разпише. След него съотборниците му Георги Калчев и Юлиан Славов също не намериха целта от удобни положения. Беройци заиграха по-активно в последния четвърт час, но така и не съумянаха да се доберат поне до точката.

Публикувано от: novinata.bg