„Берое“ не успя срещу „Лудогорец“ – загуби с 1:3

Берое загуби с 1:3 гостуването си на шампиона Лудогорец от 2-рия кръг на „А“ група и записа 4-то поражение от 4 мача срещу отбора от Разград. Александър Барт, Иван Стоянов дадоха аванс от 2 гола на домакините преди почивката, преди Елио Мартинс да намали резултата с попадение в 63-ата минута. Крайният резултат бе оформен от автогол на Иво Иванов в 85-ата. Берое доигра мача с 10 души, след като Елиаш да Силва бе изгонен с директен червен картон в 83-ата минута.

Срещата започна с очакван домакински натиск, но Иван Стоянов пропусна две добри възможности. В 29-ата минута Емил Гъргоров центрира от корнер и френският защитник на Лудогорец Александър Барт с глава реализира първия гол в мача. В 35-ата минута Иван Стоянов бе оставен непокрит от бранителите на Берое и също с глава удвои преднината на разградския отбор.

Старозагорци се втурнаха в атака веднага след началото на второто полувреме, но Ливраменто и Каядо не поразиха целта от удобни позиции. В 63-ата минута португалска комбинация между Каядо и Мартинс завърши с точен удар на нападателя за 1:2. В следващите минути възпитаниците на Ивко Ганчев опитаха да стигнат до изравнителен гол, но Георги Андонов, Веселин Пенев и Педро Еужение се разминаха с попадение във вратата на Иван Чворович.

В 83-ата минута главният рефер Георги Йорданов показа директен червен картон на Елиаш да Силва за удар срещу Станислав Генчев. Две минути по-късно нова грешка в защитата на Берое завърши с опит на Иво Иванов да изчисти топката след удар на Кейшара, който завърши с автогол за крайното 3:1 в полза на Лудогорец.