showimage600400

Дунав и Славия завършиха 1:1

Славия завърши наравно 1:1 при гостуването си срещу Дунав в Русе в двубой от 18-ия кръг в Първа професионална лига.
Славистите започнаха по-силно двубоя и още след 120 секунди игра Кристиян Пешов стреля опасно с глава покрай вратата на домакините след центриране на Георги Йомов.
В последвалите минути представянето на двата отбора беше равностойно, но в самия край на първата част русенци имаха щастието да организират натиск и да поведат в резултата.
Първо в 39-ата минута Божидар Васев центрира към Ахмедов, който стреля от движение, но топката мина покрай вратата на „белите“.
Три минути по-късно Дунав поведе в резултата. Светослав Ковачев напредна и центрира в наказателното поле, като Ахмед Ахмедов изпревари Александър Станисавлевич и прати топката в мрежата с удар отблизо.
В началото на второто полувреме славистите създадоха опасно положение. В 56-ата минута националът Галин Иванов свали с глава топката към Цветелин Чунчуков, който стреля от границата на вратарското поле, но топката мина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Станислав Антонов.
В 86-ата минута Галин Иванов се озова на добра стрелкова позиция и стреля, но вратарят на домакините спаси удара му.
В първата минута от добавеното време Славия изравни резултата след организирания натиск. Милен Гамаков стреля опасно, но защитата на гостите отби шута му в корнер. При последвалото центриране от ъгловия удар топката попадна във влезлия като резерва Владислав Узунов, който стреля силно от въздуха и я прати в мрежата на русенския тим, оформяйки крайния резултат 1:1 на двубоя на тежкия терен в Русе.

Публикувано от: novinata.bg