9551d61f47967734a60efeed4b95cab7.image.960x582

ЦСКА мина с лекота през Несебър

ЦСКА продължава похода си в турнира за Купата на България. Тимът не срещна затруднения срещу втородивизионния Несебър в мач от 1/16-финалите на турнира и го отстрани от надпреварата след победа с 4:1 на градски стадион „Несебър“.

Старши треньорът Стамен Белчев направи 9 промени в стартовия състав спрямо последния шампионатен мач с Черно море. Сред титулярите за пръв път попаднаха новите попълнения Александър Барт и Раул Лое.

С хеттрик се отличи нападателят Кевин Кубемба. Той откри в 15-та минута след подаване отляво на Кевин Меркадо, а второто попадение падна в 30-та минута по идентичен начин, но асистенцията направи Александър Георгиев. След час игра Кубемба оформи хеттрика си. Той напредна отляво и след двойно подаване с Меркадо отбеляза за 3:0. Това е първи хеттрик в професионалната кариера на Кубемба. В 89-та минута влезлият като резерва Кирил Десподов вкара за 4:0 след втора асистенция в мача на Георгиев. В добавеното време на срещата Николай Бодуров прати топката в собствената си врата и оформи крайния резултат 4:1 в полза на ЦСКА.

Това е осма поредна победа за ЦСКА, след като армейците спечелиха последните си 7 мача от Първа лига. В петък на „Армията“ гостува Дунав в мач от X кръг на първенството, който ще започне в 20:00 часа.

Публикувано от: novinata.bg